Výhody anhydritové podlahy

Nejčastěji kladené otázky při použití anhydritu je zda lze použít anhydritovou podlahu - potěr síran vápenatý, také v koupelnách v domácnosti (bez podlahových vpustí).

Mnoho projektantů a stavitelů někdy slyšelo o anhydritu, že je citlivý na vlhkost, ale neví nic jistě, většina projektantů a stavitelů pak bohužel používají cementový potěr jako jedinou možnost pro koupelny, ale i do suterénních prostor, z bezpečnostních důvodů.

Anhydritova-liti-podlaha-2Je pravda, že konvenční anhydritové nebo vápenaté potěry nesmí být vystaveny trvalé vlhkosti. Zeptáme se jinak cementový potěr bez izolace zastavit vlhkost ??.

Samozřejmě, ne !!

Z těchto důvodů je již dlouhou dobu všeobecně používá paxe, která jak cementové potěry tak i anhydritové potěry v koupelnách nebo v místnostech, kde je třeba počítat se zvýšenou vlhkostí aplikujememe alternativní těsnění.

 

Anhydritové podlahy proti cementovým podlahám poskytují značné technické výhody:

  • Nízké smršťování
  • Optimální přenos tepla
  • Nízká tepelná roztažnost
  • Brzy lze spustit topení, po pouhých 7 dnech je možné (s podlahovým vytápěním), anhydrit konvenčně sušit bez poškození. Na rozdíl od cementovch podlah.
  • Pouze ve výjimečných případech, instalace dilatačních spár v prostoru.

Výše uvedené výhody nas vedou znovu k poukázání na to, že anhydritové podlahy proti cementovým nabízejí značné přínosy. Navzdory těmto výhodám, vyvstává otázka, zda je anhydritová podlaha dražší než cementová.

ceny anhydritových podlah najdete v našem ceníku

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider

Představení společnosti

Specializujeme se na anhydritové lité podlahy, strojní omítky a nivelační stěrky. Nabízíme plovoucí podlahy, epoxidové nátěry, stěrky a další.

Obchodní zástupce

Miroslav Oliva

+420 736 666 452, +420 702 507 322

info@archemo.cz

Provozovna podlahy a dveře

Kuštova 130

269 01 Rakovník

IČ: 28939174

Otevírací doba

PO-PÁ 8:30-17:00

SO dle tel. dohody

NE zavřeno

Kde nás najdete?