Lité anhydritové potěry

Anhydrit je potěr na bázi vápenatého sulfátu s vysoce kvalitním pojivem a dozorovanou jakostí podle DIN 4208 a minerálními látkami taktéž s dozorovanou jakostí.

Diky vynikajícím tekutým vlastnostem se rozlévá sám a chová se samonivelačně. Tento potěr se vyznačuje především homogenní a pevnou strukturou, rovným a  hladkým povrchem, který představuje optimální podklad pro všechny běžné užitné plochy (koberec, PVC, dlažba, parkety ...).

Anhydritový litý potěr se vyrábí na základě schválené receptury pomocí přesného dávkovacího zařízení na betonárně, všechny jednotlivé komponenty jsou kontrolovány a dozorovány dle příslušných norem.

 

Použití litého anhydritového potěru

Je jedno, zda se jedná o novostavbu, přestavbu, půdní vestavbu či sanační práce, pro všechny potěry pro vnitřní prostory je anhydrit ten pravý stavební materiál.

Anhydritové lité podlahy jsou vhodné pro: rodinné domky( včetně trámových stropů ), byty, administrativní budovy a průmyslové stavby. Taktéž jsou vhodné pro podlahy s podlahovým vytápěním.

K anhydritovým podlahám se hodí strojní omítky, do interiéru a i na fasádu jsou ideální vápeno-cementové strojní omítky.

Lité Anhydritové potěry se vyznačují dokonalou rovinatostí, z tohoto důvodu není potřeba provádět dilataci do 250m2 souvislé plochy, dále pak dobrou pevností v tahu za ohybu a v tlaku, (není potřeba vyztužení ). Mezi nesporné výhody patří rychlá připravenost podlahy po vylití. Po dvou dnech je podlaha pochozí a po pěti dnech ji lze plně zatížit. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto samonivelační podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy.

 

 

 

 

 V následujících bodech splňuje Anhydrit specifické požadavky s ohledem na stavební fyziku a pozdější použití:

  • Potěr jako dělící vrstva
  • Plovoucí potěr
  • Potěr s podlahovým vytápěním    

Samonivelační litý anhydritový potěr není vhodný pro použití do trvale mokrých prostor (např. velkokuchyně, prádelny, sauny garáže), ale i na tyto prostory má naše firma řešení - samonivelační cementový potěr.

Teplota okolí při pokládce musí být vyšší než 5°C, maximálně však 25°C - je nutno zabránit průvanu. Jakmile je potěr pochozí je naopak nutno intenzivně větrat.

 

Výhody anhydritového potěru

vysoký denní výkon
Díky vynikající tekutosti a s tím spojeným rychlejším uložením litého anhydritového potěru je možná realizace podlha s denním výkonem až 1000 m2.

Snížení stavebních nákladů
Vzhledem k vlastnostem litého anhydritového potěru je rychlejší a plynulejší kontinuální pokládka, kratší technologické prodlevy při finální úpravě podlah, menší potřebná síla litého anhydritového potěru (již od 3cm ) a absence dalších postupů před pokládkou finální povrchové vrstvy je prokazatelná redukce finančních nákladů na konstrukci podlah.

Plynulejší průběh stavebních prací
Počáteční pevnosti litého anhydritového potěru umožňují plynulejší průběh stavebních prací. Již po dvou dnech je potěr za normálních podmínek pochůzný a zhruba po 5 dnech ho lze plně zatížit. Ve spojení s podlahovým topením není nutné čekat 21 nebo dokonce 28 dní, ale topení lze spustit již po 7 dnech.

Zpracování beze spár
Přetvoření u litého anhydritového potěru jsou tak zanedbatelná, že lze upustit od provádění dilatací. Pokud jsou však spáry v konstrukci stavby, musí být zachovány i v potěru. Poměr délky k šířce plochy potěru by ale neměl činit více než 3:1. Je samozřejmostí provedení oddilatování od svislých konstrukcí.

Žádné vyztužení
Při pokládce keramických dlaždic či jiných více zatížitelných povrchů, stejně jako u litých anhydritových potěrů s podlahovým vytápěním lze upustit od běžného vyztužení.

Redukce tloušťky litého anhydritového potěru a u potěru s podlahovým vytápěním o cca 25%.

Zanedbatelné změny v přetvoření.
Díky této schopnosti je zabráněno tvorbě trhlin na základě teplotních změn nebo z důvodů smršťování hmoty.

Rovnoměrné opláštění instalačních rozvodů
Uložení topného potrubí bez kompenzátorů přetvoření umožňuje vynikající rozložení tepla a dobrá tepelná vodivost je to nejlepší pro 100 % využití podlahového topení. Tím dosáhneme úspory energie, což znamená vyšší ochranu našeho životního prostředí.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider

Představení společnosti

Specializujeme se na anhydritové lité podlahy, strojní omítky a nivelační stěrky. Nabízíme plovoucí podlahy, epoxidové nátěry, stěrky a další.

Obchodní zástupce

Miroslav Oliva

+420 736 666 452, +420 702 507 322

info@archemo.cz

Provozovna podlahy a dveře

Kuštova 130

269 01 Rakovník

IČ: 28939174

Otevírací doba

PO-PÁ 8:30-17:00

SO dle tel. dohody

NE zavřeno

Kde nás najdete?