Strojní omítky

Doba kdy se na stavbu přivezl písek, cement, vápno a z těchto materiálů se připravila omítka jsou již dávno pryč. Dnes většina stavebníků používá strojní omítky pro jejich kvalitu a rychlost.

Strojní omítky jsou rychlým a moderním způsobem realizace omítání stěn a stropů v rodinných domech, bytových domech, ale i v průmyslových prostorech. Omítky provedené strojním nahazováním nabízejí celou řadu výhod. Hlavní předností, kterou Vám strojní omítky nabízejí je rychlost realizace a kvalita provedení. Materiály, které se používají pro strojní omítání mají přesně dané neměnné složení, nehrozí zde výkyvy kvality jako při přípravě omítky na stavbě.

Rozdělení strojních omítek

Existuje mnoho pohledů na rozdělení omítek. Rozdělit je můžeme např. podle použití na vnitřní a vnější omítky a dále pak podle pojiva, funkce, pevnosti, struktury či dalších specifických vlastností.

Jádrové strojní omítky

Jadrová omítka je klasícká, vyzkoušená, storojní omítka, vhodná i do vlhkých prostorů jako jsou fasády koupelny, výrobní provozy a td... Hlavní funkcí jádrové omítky je vytvoření vyrovnávací vrstvy. Kromě toho plní též funkci tepelně izolační a v některých případech též další speciální funkce, jako je jímání výmětových solí nebo umožnění difůze vodních par u vlhkeho zdiva.

Štuková (jemná) omítka

Funkcí štukové omítky je vytvořit ideálně rovný jemnozrnný podklad pod nátěr, jemnou šlechtěnou omítku, sádrovou stěrku, tapetu apod. Srovnává drobné povrchové nerovnosti jádrové omítky nebo jiného rovného podkladu (pórobetonu apod.). Štuková omítka nesmí zústat nikdy povrchově neošetřena.

Sádrová omítka

Sádra je naprosto zdravotně nezávadná, má PH neutrální. Sádrové omítky jsou velice vhodný materiál pro použití do interiéru obytných budov, a to díky schopnosti rychle absorbovat značné množství vlhkosti při jejím zvýšení a opětovném avšak pozvolném uvolňování této vlhkosti zpět do interiéru. Vápenosádrové omítky jsou jednovrstvé omítky, které jsou již podkladem pro konečnou povrchovou úpravu, u kterých tedy odpadá potřeba štukování.

Volba strojní omítky

Typ omítky je volen podle podkladového zdiva, umístění omítky zda v interiéru nebo exteriéru a požadavků na jakost omítky.

Do interiéru jsou voleny sádrové, vápeno-sádrové, vápeno-cementové a cementové omítky. Naopak do exteriéru jsou voleny výhradně vápeno-cementové a cementové omítky, jelikož mají nejvyšší odolnost. Při použití sádrové nebo vápno-sádrové omítky je dosahováno nejhladších povrchů.

Hladký povrch je získán díky velmi malé zrnitosti omítkové směsi. Takto hladký povrch se výborně hodí pro následné malby a tapety.

Ke strojním omítkám jsou vždy nejlepší lité anhydritové podlahy ať již obsahují podlahové vytápění, nebo s radiátory.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider

Představení společnosti

Specializujeme se na anhydritové lité podlahy, strojní omítky a nivelační stěrky. Nabízíme plovoucí podlahy, epoxidové nátěry, stěrky a další.

Obchodní zástupce

Miroslav Oliva

+420 736 666 452, +420 702 507 322

info@archemo.cz

Provozovna podlahy a dveře

Kuštova 130

269 01 Rakovník

IČ: 28939174

Otevírací doba

PO-PÁ 8:30-17:00

SO dle tel. dohody

NE zavřeno

Kde nás najdete?