Anhydrit a podlahové topení

je moderní, efektivní a ekonomický způsob vytápění stavby. Ve spojení s anhydritovu podlahou se stává tento způsob ještě efektivnější. Pro správné fungování podlahového topení je nutné držet se některých zásad. Protože se v praxi často setkáváme s tím, že tyto zásady nejsou dodržovány, a to ať už z důvodu zlevnění stavby a nebo prostě jen neznalostí, našim zákazníkům nabízíme zhotovení anhydritové podlahy a podlahového vytápění jako celku, s garancí toho, že zákazník je, a to bude vždy naše zásada, detailně informován o možnostech co nejefektivnějšího způsobu využití těchto dvou moderních technologií.

Podlahové vytápění - Podlahové topení

Ať už se používá jakýkoliv výraz, vždy se tím myslí jedno a to samé - zdroj tepla pro ohřev vzduchu v objektu - místnosti. Systém podlahového topení, například od Rakovnické firmy Solarex, má oproti radiátorovému (konvekčnímu) způsobu vytápění několik podstatných výhod. V prvé řadě je to ekonomičtější provoz, ideální rozložení teploty v místnosti a jen minimální proudění vzduchu místností, a také je tu nezanedbatelná úspora místa a celková tepelná pohoda.

Možnosti podlahového topení

Podle způsobu zabudování topení do konstrukce můžeme podlahové topení rozdělit do tří variant.

Akumulační podlahové topení, Poloakumulační podlahové topení Přímotopné podlahové topení

 

Akumulační podlahové topení

je topení, které se vyznačuje značnou prodlevou mezi uvolňováním tepla z podlahového topení do roznášecí vrstvy - nejčastěji je to případ cementových potěrových podlah. Cementové potěry je nutné, vzhledem k vlastnostem cementového pojiva, ukládat ve větších tloušťkách, než se ukládají anhydritové podlahy. Takto provedená podlaha má také nejvyšší setrvačnost. Dokáže uvolňovat teplo i několik hodin od ukončení dodávky tepla.

Výhody: Uvolňování tepla několik hodin od ukončení dodávky energie -tepla, do topného systému.

Nevýhody: vyšší tepelná ztráta ( při nižší vrstvě roznášecí desky - anhydritové podlahy, je možné instalovat tepelnou izolaci s vyšším tepelným odporem)dlouhá prodleva mezi dodávkou a uvolňováním tepla.špatně regulovatelný způsob- vysoká doba odezvy.

Poloakumulační podlahové topení

je topení, kdy prodleva mezi dodávkou tepla do systému vytápění - podlahového topení, a uvolňováním tepla do prostoru, nepřesáhne dvě hodiny. To je typický příklad anhydritových podlah, které díky menší tlouštce a vyšší tepelné vodivosti jsou ideální pro použítí jako roznášecí vrstva na podlahovém vytápění.

Výhody: Lepší regulovatelnost než u akumulačních podlah, ale horší než u přímotopných. Nižší tepelné ztráty ( využité místo, které vznikne při zmenšení konstrukční tlouštky podlahy díky použití anhydritových podlah se zaplní tepelnou izolací) Přijatelná prodleva mezi začátkem vytápění a skutečného uvolňování tepla do místnosti

Nevýhody: pořád je zde prodleva mezi začátkem natápění a skutečného uvolňování tepla. I když může být i o několik hodin menší než u akumulačních podlah, přímotopné je samozřejmě nepřekonatelné.

Přímotopné podlahové topení

je topení bez větší prodlevy mezi začátkem vytápění a skutečného uvolňování tepla. Tento způsob podlahového vytápění je ideální do místností, které se nevytápějí celodenně, ale jen nárazově. To jsou například koupelny.

Výhody: rychlá a přesná regulace podlahového topení- nízká doba odezvynízké tepelné ztráty velmi nízká prodleva, v řádech několika minut, od spuštění vytápění po skutečné uvolňování tepla do místnosti.

Nevýhody: jen elektrické podlahové topení.vyšší náklady na vytápění (pokud si elektřinu nevyrábíte sami ).

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider

Představení společnosti

Specializujeme se na anhydritové lité podlahy, strojní omítky a nivelační stěrky. Nabízíme plovoucí podlahy, epoxidové nátěry, stěrky a další.

Obchodní zástupce

Miroslav Oliva

+420 736 666 452, +420 702 507 322

info@archemo.cz

Provozovna podlahy a dveře

Kuštova 130

269 01 Rakovník

IČ: 28939174

Otevírací doba

PO-PÁ 8:30-17:00

SO dle tel. dohody

NE zavřeno

Kde nás najdete?